K surovej vražde len 15-ročnej Alexandry došlo v Rumunsku počas uplynulého týždňa, keď ju mal uniesť 65-ročný muž. Zúfalé dievča sa až 3-krát dovolalo na políciu, kde sa chcelo dočkať pomoci, no márne. Zlyhanie mužov zákona už potrestalo ministerstvo vnútra.

Rumunskom od základov otriasa otrasný prípad zavraždenej Alexandry. Len 15-ročné dievča sa podľa informácii portálu Euronews rozhodlo stopovať uplynulú stredu počas cesty domov do obce Dobrosloveni, ktorá sa nachádza v južnej časti krajiny. To však ešte netušilo, čo ju čaká.

Podľa predbežných informácii mal Alexandru uniesť starší muž, ktorý ju pravdepodobne následne zavraždil. Dievčaťu sa ale z domu únoscu podarilo počas štvrtka až 3-krát dovolať na políciu, kde zúfalo čakalo na pomoc. Mužom zákona pritom uviedla, že bola unesená a poskytla aj informácie o mieste, kde sa nachádza: “Už prichádza, už prichádza,” kričala do telefónu. Polícia ale slová Alexandry akoby nebrala vážne.

Po troch neúspešných pokusoch sa polícii napokon podarilo lokalizovať dom únoscu, no od posledného telefonátu dievčaťa vtedy ubehlo až 12 hodín. Nakoniec podali žiadosť o domovú prehliadku a čakali ďalších 7 hodín na potvrdenie, hoci tento zdĺhavý postup v naliehavých prípadoch nie je nutný. Po vstupe do domu už objavili len ľudské pozostatky a šperky, ktoré mali patriť Alexandre.

Po tomto zlyhaní polície sa v Bukurešti rozbehli veľké protesty a ľudia žiadajú nápravu. Minister vnútra už potvrdil, že po obrovskej chybe odvolal policajného šéfa Ioana Buda. Medzitým zatkli 65-ročného podozrivého, ktorý ale zatiaľ odmieta svoju vinu. Polícia navyše uviedla, že pred tromi mesiacmi zmizol aj ďalší tínedžer v rovnakej oblasti, pričom mohol byť unesený rovnakým páchateľom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: euronews.com │ Foto: Twitter, Facebook/Libertatea