Prísnymi protipandemickými opatreniami neutrpeli iba herci, speváci, umelci a gastro odvetvie, ale celé Slovensko. Stále sa však dajú nájsť štrbinky v zákone, aby mohli občania prežiť obdobie koronakrízy čo „najplnohodnotnejšie“. Kým sme iba včera informovali o reštauračnom zariadení, ktoré môže aj napriek reštrikciám naďalej servírovať jedlo, tentokrát Slovensko prekvapila i svadobná agentúra.

So šikovným nápadom prišla slovenská svadobná agentúta, ktorá podľa právoplatných noriem zabezpečí ženíchovi a neveste v ich šťastný deň uzatvorenia manželstva sálu plnú hostí. Postarať sa o to má hromadné testovanie všetkých svadobčanov vrátane personálu zariadenia! „Aj v tomto období si môžete užiť svoj svadobný deň. V Bratislavskom alebo Trnavskom kraji bez stresov, bez vybavovačiek, aj bez priveľkého navýšenia rozpočtu. Vybavíme všetko, čo musí mať bezpečná svadba podľa aktuálnych nariadení. Aj testy všetkých svadobčanov s výsledkami do pol hodinky,“ uvádza majiteľ svadobnej agentúry na svojom webe.

Úrad verejného zdravotníctva udelil výnimku hromadným stretnutiam, ktorých účastníci budú mať negatívny test na ochorenie Covid-19 nie starší ako 12 hodín. Touto uličkou sa teda rozhodla vydať trnavská svadobná agentúra a prvá plánovaná veselica so štyridsiatimi hosťami sa bude konať už 24. októbra. Hlavný hygienik Ján Mikas sa zatiaľ k tejto situácii nevyjadril.

Svadobčania s pozitívnym výsledkom na koronavírus musia priestor opustiť a ostatní sa môžu veselo zabávať do rána, avšak s rúškami. Hostia ich musia mať nasadené po celú dobu trvania veselice, okrem času konzumácie jedla a nápojov. Nevesta a ženích nemusia mať žiadnu ochranu horných dýchacích ciest počas obradu a fotografovania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk | Foto: pixable, YouTube