Slovákmi pred niekoľkými dňami otriasla tragédia, pri ktorej zomrel Filipínec Henry John Serafica Acorda († 36). Za to, že chcel brániť priateľku zaplatil smrťou. Svedkami celého incidentu bol mladý pár, ktorý prezradil, že útočník Juraj (28) sa správal absolútne beštiálne.

Henry († 36) pracoval niekoľko rokov pre známu IT firmu, vďaka ktorej sa dostal na Slovensko. Jeho kolegovia prezradili, že išlo o sympatického a skromného muža. Jeho rodina je chudobná a tak sa snažil väčšinu zo svojho príjmu posielať práve im.

Jeho cestu mu však skrížil násilník Juraj Hossa (28) z Dunajskej Stredy, ktorý ho dokopal len preto, že bránil kolegyňu. Na krik prosiaci o pomoc zareagovala dvojica Lucia a Jozef, pričom žena dávala Henrymu prvú pomoc a jej priateľ Jozef držal agresívneho muža čo najďalej, aby už nikomu neublížil.

No kým sa Lucia snažila zbitému Filipíncovi pomôcť, videla ako sa muž, ktorý mu spôsobil smrteľné zranenia, teší z jeho stavu. Hossa na neho kričal, že si to zaslúžil a neustále opakoval, aby skapal. ,,Juraj Henrymu hovoril, že nech skape, tak mu treba, že aj tak je buzerant a takéto primitívne reči mal. Priamo hovoril o jeho rase a orientácií. Juraj bol v takom nepríčetnom stave, že určite bol opitý a myslím si, že aj nafetovaný,“ prezradila v rozhovore pre cas.sk.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: Youtube