Koncom mája šokovala celé Slovensko mimoriadna brutalita 28-ročného Juraja Hossu, ktorý pred očami svedkov zavraždil údermi päsťou útleho Filipínca Henryho († 36). Cudzinec, ktorý si zamiloval krásy Slovenska, sa mal snažiť ochrániť mladé ženy, čo sa mu stalo osudným.

V centre Bratislavy sa koncom mája odohral mimoriadne závažný prečin usmrtenia, keď Juraj z Dunajskej Stredy zasadil útlemu Filipíncovi smrtiaci úder. Agresia, ktorú voči nemu prejavil, vyvrcholila nemiestnym pristúpením nohou, pričom celý incident zachytila priemyselná kamera.

Kým vinník dnes sedí vo väzení a čaká na svoj rozsudok, pre televíziu JOJ tentokrát prehovoril Tomáš, svedok celého nešťastia. „Išiel som si po pizzu, stretli sme sa tam, kde stávajú taxíky. My sme sa takto stretli na ceste, v strede tej cesty, ako chodia električky. A na konci tej cesty už sa za ním rozbehol.“ Ako svedok ďalej uvádza, pred incidentom sa s vrahom nepoznal, avšak pri stretnutí sa ho mal opýtať, prečo mieni Henryho zbiť.

„Ja som sa ho bál. Bol taký vysoký a bol som dosť napitý. Dosť blbo sa cítim, však som videl smrť. Bál som sa hentoho, jeho reakcie. Čo keby, že ja sa k nemu zohnem a kopne aj mňa do hlavy a zabije ma tiež,“ doplnil Tomáš.

Statočný muž, ktorý mal v záujme chrániť česť žien, naposledy vydýchol 31. mája, 5 dní potom, čo ho beštiálne zmlátil Slovák Juraj z Dunajskej Stredy. Ten momentálne čaká na verdikt z prečinu zabitia.

Zdroj: cas.sk | Foto: YouTube