Návšteva slovenských zdravotníckych zariadení nás niekedy stojí poriadne nervy a trpezlivosť. Nie všade totiž dostaneme starostlivosť, akú by sme mali a nie všade vykonáva personál svoju prácu ako poslanie.  

So slovenským zdravotníctvom a prístupom niektorých zdravotníkov je nespokojný nejeden Slovák. Asi každý deň zažije niekto situáciu, ktorá mu zmení celý pohľad nielen na personál, ale aj na fungovanie tohto štátu. Daný fakt je o to smutnejší, že každý z nás si platí zdravotné poistenie, ktoré naozaj nie je nízke. Je preto samozrejmé, že pacient sa dožaduje aspoň priemernej, keď nie nadpriemernej zdravotnej starostlivosti, na ktorú má nárok.

Na sociálnych sieťach momentálne rezonuje video, ktoré zachytáva pacienta vo veľkých bolestiach. „Takto sa čaká v Skalici na chirurgii so zápalom slepého čreva. Myslím si, že naši lekári a sestričky by si mali každý deň opakovať, že pacient je na prvom mieste a keď to nechápu, nech idú pracovať niekde inde,“ uvádza sa na stránke. Slováci zostali zhrození, keďže pohľad na stonajúceho muža od bolesti skutočne trhá srdce.

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom  |  Foto: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Pixabay  |  Video: Facebook/Nekŕmte nás odpadom