Filmový svet zásiahla smutná správa o nečakanej smrti jednej z najznámejších filmových novináriek Louis Laneovej z legendárneho Supermana. Príčina jej smrti zatiaľ nie je známa. 

Ruth Margaret „Margot“ Kidder sa narodila v odľahlej časti Kanady. Mala štyroch súrodencov a jej matka bola učiteľka dejepisu. Keďže jej otec bol vyhľadávaným odborníkom na výbušniny, rodina sa a kvôli jeho práci neustále sťahovala, čo malá Margot znášala len veľmi ťažko. To, že si následne nemohla nájsť kamarátov sa podpísalo aj na jej psychike.

Zlomovým momentom bol jej pokus o samovraždu, keď mala iba 14 rokov. Rodičia ju následne poslali do internátnej školy. A táto voľba sa ukázala ako dobrý manéver. Margot si tam konečne našla priateľov a dokonca pričuchla aj ku herectvu a následne začala účinkovať aj v divadelných predstaveniach.

Hranie ju okúzlilo natoľko, že sa po ukončení školy presťahovala do Mekky hereckého neba, Los Angeles. Margot sa veľmi skoro podarilo naplniť jej americký sen a už čoskoro dobyla i samotný Hollywood. Zahrala si v trilery Palmy Sestry (1973) a o dva roky neskôr už stála po boku Roberta Redforda v dobrodružnej snímke Veľký Waldo Pepper.

Jej najslávnejšia rola prišla v roku 1978, keď stvárnila rolu novinárky Lois Laneovej vo filme Superman, kde sa objavila po boku Christophera Reevea. Obaja herci si ihneď padli do oka a vytvorilo sa medzi nimi silné priateľstvo.

V 90. rokoch sa opäť ozvali jej psychické problémy, ktoré pribrzdili jej kariéru. Margot sa následne venovala skôr už iba nezávislým filmom a televíznym seriálom. Blysla sa v Smallville či v seriáli Bratia a sestry. V roku 2015 získala cennu Emmy za rolu v detskom seriáli Hodina duchov.

Kidderová bola tiež zapálenou politickou a ekologickou aktivistkou, a verejne sa angažovala proti vojnovým aktivitám USA v Iraku. Vydatá bola celkom trikrát a mala jednu dcéru. Zomrela vo veku 69 rokov. Nech odpočíva v pokoji.

Zdroj: theguardian.com, csfd.cz |  Foto: pexels, facebook