V sobotu (30. júla) odišla na večný odpočinok známa afroamerická umelkyňa, ktorá sa okrem herectva venovala spevu i tancu. Nichelle Nicholsová zomrela vo veku 89 rokov, pričom správu potvrdil jej syn Kyle Johnson na oficiálnej webovej stránke uhura.com.

Nichelle Nicholsonová sa celosvetovo preslávila ešte v 60. rokoch minulého storočia, keď začala stvárňovať postavu komunikačnej dôstojníčky Nyoty Uhury v seriáli, a neskôr aj v celovečerných filmoch Star Trek. Zosnulá bola jednou z prvých afroamerických umelcov, ktorí pred televíznymi kamerami hrali iné postavy než sluhov či zločincov, pričom práve medzi ňou a Williamom Shatnerom malo dôjsť k prvému bozku medzi belochom a ženou tmavšej pleti na obrazovkách.

Svet vesmíru však umelkyni neučaroval len v umeleckej sfére, avšak neskôr taktiež v profesijnej, keď začala pôsobiť ako náborová pracovníčka pre Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA). Herečka bola dvakrát vydatá, kým z prvého manželstva s Fosterom Johnsonom za sebou zanechala syna Kylea. Aj keď Nichelle v roku 2015 prekonala mozgovú príhodu, napokon zomrela prirodzenou smrťou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Twitter, uhuru.com