Svet je v absolútnom šoku. Ako informoval denník Le Figaro, do celebritného neba mal v utorok 19. februára navždy odísť ikonický kráľ módy, ktorý stál na čele francúzskeho dizajnérskeho domu Chanel viac ako tri desaťročia!

Ako uviedli zdroje blízke módnemu domu Chanel, kreatívny riaditeľ Karl Lagerfeld mal zomrieť vo veku 85 rokov. Podľa dedukcii okolia bola dizajnérska ikona v posledných týždňoch pred smrťou chorá, pričom potom, ako sa nečakane neobjavil na dvoch módnych prehliadkach, sa začalo polemizovať o jeho vážnom ochorení. Spoločnosť vtedy iba uviedla, že Karl sa cítil unavený.

Karl Lagerfeld, ktorý sa narodil v roku 1933 v nemeckom Hamburgu, bol charakteristický čiernym oblekom, tmavými okuliarmi, bielymi vlasmi vyčesanými do vrkoča a rukavicami bez prstov. Módny guru bol autorom a spoluautorom desiatok kníh o dizajne, fotografii, architektúre a móde, pričom bol taktiež vášnivým milovníkom mačiek.

Kariéra nezabudnuteľného muža sa začala v roku 1955, kedy sa zúčastnil súťaže o najlepší návrh kabáta, pričom pre v módnom dome Chanel začal pôsobiť v roku 1982. Karl pracoval s desiatkami známych osobností, pričom bol často kritizovaný za využívanie pravých kožuchov. Príčina smrti módneho dizajnéra doposiaľ potvrdená nebola.

Zdroj: Le Figure, mirror.com | Foto: Twitter, Wallpapertop.net