Dňa 7. apríla 2017 sa pobral na večný odpočinok ďalší velikán z hereckej brandže. Anglický oceňovaný herec Tim Piggot-Smith naposledy vydýchol vo svojich 70 rokoch.

Timothy Peter Pigott-Smith, svetu známy len ako Tim, patril medzi hereckú elitu a zároveň bol označený za jedného z najväčších velikánov jeho generácie. Svoju kariéru naplno odštartoval v 70. rokoch minulého storočia a počas svojho pôsobenia v hereckej brandži si zahral v nespočetnom množstve snímok. Za spomenutie stojí najmä seriál z 80. rokov s názvom Perla v korune, ktorá mu vyniesla prestížne ocenenie BAFTA. K tým súčasným filmom patrí Jupiter na vzostupe, Alica v krajine zázrakov, Red 2, Quantum of Solace alebo V ako Vendeta. Jeho práca nezostala nepovšimnutá, pretože samotná anglická kráľovná Alžbeta II. ho ocenila za jeho prínos v dráme.

V piatok dňa 7. apríla 2017 však svet obletela smutná správa, ktorá hovorila o smrti 70-ročného herca. Tim Pigott-Smith zomrel vo svojom dome a zanechal po sebe svoju manželku Pamelu, ktorá je tiež herečka, a syna Toma. Rovnako aj jeho kolegyňu Helen Mirren, ktorá s ním spolupracovala na divadelných doskách, veľmi zasiahla táto zarmucujúca informácia.

Tim Piggot-Smith s manželkou Pamelou Miles

O jeho smrti informovala aj samotná Britská akadémia filmového a televízneho umenia (BAFTA), ktorá túto smutnú správu oznámila aj prostredníctvom sociálnej siete Twitter.

Foto: YouTube, Twitter | Zdroj: mirror.co.uk