Do sveta sa dostala zarmucujúca správa, ktorá hovorí o smrti známeho amerického herca, producenta, scenáristu i režiséra. Na večný odpočinok sa pobral Stephen Furst, ktorý si zahral v mnohých filmoch či seriáloch.

Stephen Nelson Feuerstein, v šoubiznise známy pod menom Stephen Furst, začal svoju kariéru herca v 70. rokoch minulého storočia. V roku 1978 si zahral v komédii Animal House, koncom 90. rokov sa blysol v úspešnom americkom sci-fi filme s názvom Babylon 5. Stephen si vyskúšal prácu aj za kamerami, kedy zasadol do režisérskeho kresla a príležitostne režíroval už spomínaný Babylon 5, k menej známemu filmu D4G dokonca napísal aj samotný scenár.

63-ročný herec skonal 16. júna 2017 a ako príčiny jeho smrti boli uvedené komplikácie spojené s cukrovkou, ktorú mu diagnostikovali v roku 1996. Túto zarmucujúcu správu oznámili svetu prostredníctvom sociálnej siete Facebook jeho dvaja synovia Nathan a Griffith. Na adresu svojho otca sa vyjadrili, že pre celý svet bol známy ako brilantný herec i filmový tvorca. Jeho rodina a najbližší priatelia si ho budú pamätať aj ako milovaného manžela, otca a priateľa. Synovia zároveň fanúšikov povzbudili k tomu, aby za ním neplakali a namiesto toho si spomenuli na momenty, vďaka ktorým ich rozosmial či zabavil. Samotný Stephen totižto veril, že smiech je tá najlepšia terapia.

Stephen Furst

Prečítajte si tiež: Rakovina si zobrala významnú osobnosť: Jeho filmy sa stali trhákmi, ktoré miloval celý svet!

Foto: Facebook, YouTube | Zdroj: Usmagazine.com