Prostredníctvom internetu sa začali šíriť šokujúce fotografie, na ktorých sú zaznamenané roztápajúce sa autá či semofor, údajne z dôvodu extrémneho tepla. Situácia sa mala odohrať podľa mnohých médii v Kuvajte a Saudskej Arábii, kde bolo nameraných neuveriteľných 63°C.

Celý svet v posledných hodinách znepokojili mimoriadne správy zo Stredného východu, kde sa majú údajne v dôsledku tepla topiť nielen zmrzlinové poháre, ale dokonca i autá či semafory. Na sociálnych sieťach sa momentálne masívne zdieľajú predovšetkým dve fotografie, ktoré majú chýr o šokujúcej situácii potvrdzovať. Ako sa však ukázalo, v tomto prípade ide o podvrh!

Ako uvádzajú užívatelia Twitteru, v Kuvajte má byť aktuálne neuveriteľných 63°C na slnku a 55°C v tieni. Aj keď je pravda, že teplota v oboch krajinách prudko stúpla a v priebehu leta by mala rásť ešte vyššie, predmetné fotografie, ktoré aktuálne zdieľa celý svet, sú čistou špekuláciou.

Snímky síce nie sú graficky upravované, avšak prvá vznikla po požiari v roku 2013, kedy sa semafor roztopil v dôsledku horiaceho auta v jeho tesnej blízkosti. Vozidlá na druhej fotografii, ktoré sa mali roztopiť v dôsledku tepla, sa údajne poškodili pri požiari na stavenisku v Arizone v blízkosti apartmánov University Vista 19. júna 2018.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com