Pred pár dňami sa do sveta dostal konečný rebríček nominovaných muzikantov na prestížne hudobné ocenenie. O cenu budú bojovať nielen tváre, ktoré už majú doma vo vitríne zlatý gramofónik. Okrem nich sa na liste objavili aj také mená, pre ktoré to je ich úplne prvá nominácia.

[sociallocker]”Grammy Award” už dlhé roky znamená pre všetkých svetových interpretov to najprestížnejšie ocenenie. Iní to dokonca považujú za vrchol svojej hudobnej kariéry. Medzi štyri hlavné kategórie patria: “Album roka”, “Nahrávka roka”, “Pieseň roka” a Najlepší nováčik”.

Nadchádzajúci 59. ročník sa bude konať 12. februára a tvorcovia už vypustili do sveta mená umelcov, ktorí sa pobijú o túto cenu. Najviac nominácií dostala Beyoncé, ktorá ich získala celkovo až deväť. V tesnom závese je za ňou Drake, Rihanna a Kanye West. Medzi týmito nominovanými interpretmi sa objavili však aj mnohé iné mená. Luke Graham, Adele, Ariana Grande, Justin Bieber, Demi Lovato, Twenty One Pilots či Sia majú tiež možnosť odniesť si domov toto ocenenie. Kompletný zoznam spevákov, speváčok i skupín, ktoré sa určite zúčastnia tohto galavečeru, si môžete prezrieť TU.

Foto: Instagram | Zdroj: grammy.com
[/sociallocker]