Len pred okamihom obletela celý svet správa o úmrtí jedného z najuznávanejších športovcov histórie. Na večny odpočinok odišiel vo veku 82 rokov futbalista Edson Arantes do Nascimento, ktorého fanúšikovia poznajú pod menom Pelé.

Najslávnejší futbalista sveta, ku ktorému vzhliadali všetky generácie, skonal vo veku 82 rokov. Správu o úmrtí potvrdil jeho agent Joe Fraga, pričom sa objavila aj na Pelého oficiálnych účtoch sociálnych sietí. Majster sveta z rokov 1958, 1962 a 1970 strávil posledný mesiac života v nemocnici, kde sa liečil na rakovinu hrubého čreva.

Športovec bojoval so zdravotnými problémami viac ako rok, kým v septembri 2021 podstúpil operáciu, po ktorej začal s chemoterapiou. Pred pár týždňami sa pridali komplikácie súviace s dysfunkciou obličiek a srdca, v dôsledku čoho bol pod zvýšenou starostlivosťou.

„Za všetko, čím sme, ďakujeme tebe. Nekonečne ťa ľúbime. Odpočívaj v pokoji,“ napísala na sociálnej sieti Instagram jeho dcéra Kely. Pelému sa podarilo streliť v 92 zápasoch za národný tím neuveriteľných 77 gólov, čím sa stal historicky najlepším strelcom svojej krajiny. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Pele, YouTube