Svet filmu aj literatúra je v smútku. Pred pár hodinami obletela všetky krajiny tragická správa o úmrtí najslávnejšej autorke ženských románov, z ktorých mnohé boli spracované aj filmovo.

Svet literatúry aj filmu sa zahalil do smútku potom, čo všetky krajiny obletela tragická správa. Najslávnejšia autorka ženských románov Rosamunde Pilcherová odišla do neba na večný odpočinok. Osudnou sa jej vo veku 94 rokov stala mozgová mŕtvica, po ktorej upadla do bezvedomia a viac sa, bohužiaľ, neprebrala.

Až do Vianoc sa však tešila veľkej chuti do života a elánu, ktorý jej umožnil tvoriť neuveriteľných 51 rokov. Do povedomia verejnosti sa pritom doslova zapísala vďaka svojej úspešnej románovej ságe Hľadači mušlí.

Mnohé diela Pilcherovej sa však stali známe ženám po celom svete vďaka filmovému spracovaniu a na slovenskej televíznej stanici Doma sa jej romantické filmy tešia veľkej obľube dodnes. Rosamunde Pilcherová vydávala svoje prvé diela pod pseudonymom Jane Fraser, neskôr zverejňovala pod vlastným menom. Česť jej pamiatke.

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Instagram, Pixabay