Športový svet sa zahalil do smútku po hroznej správe z Nemecka. V obklopení rodiny navždy odišla austrálska tenisová hviezda, ktorá podľahla rakovinovému ochoreniu. Nedávno nás opustil po ťažkej chorobe aj bývalý slovenský reprezentant.

Športový svet prišiel o ďalšiu významnú osobnosť, ktorá okrem početných výhier na tenisových kurtoch pomáhala vychovať ďalšie veľké mená tohoto krásneho športu. Po boji s rakovinou prostaty navždy odišiel do športového neba Austrálčan Peter McNamara (†64). Skvelý tenista, ktorý získal prvenstvá na Australian Open v 1979 či vo Wimbledone v 1980 a 1982, sa počas kariéry vyšplhal až na 7. miesto v rebríčku ATP.

Na športový dôchodok odišiel už ako 28-ročný po zranení kolena, no tenisu sa venoval aj naďalej ako tréner. Vychoval hviezdy ako Mark Philippoussis, Grigor Dimitrov, Matt Ebden či Wang Qiang, ktorého počas 4-ročnej spolupráce dostal až do top dvadsiatky. Podľa informácii denníka TheGuardian hral McNamara exhibičné zápasy a pracoval ako tréner aj napriek svojmu vážnemu ochoreniu, o ktorom vedelo len zopár ľudí.

Zo smrti je preto šokovaných množstvo ľudí z brandže, ako aj známych či fanúšikov. McNamee, s ktorým Peter dobíjal svetové kurty, na sociálnej sieti zanechal smutný odkaz: “Je ťažké uveriť, že po 50-tich rokoch priateľstva Macca odišiel… žil si život naplno a budeš chýbať svojim milovaným, no aj mnohým ďalším,” napísal. McNamara zomrel v obklopení rodiny a zanechal po sebe manželku Petru, deti aj vnúčatá. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: theguardian.com │ Foto: Twitter