Svet športu je v slzách po smutnej správe. Legendárny pretekár Formule F1, ktorý sa navždy zapísal do jej histórie, nás navždy opustil. Vo veku 70 rokov odišiel v okruhu milovanej rodiny.

Svet športu je v obrovskom smútku. Vo veku 70 rokov nás navždy opustil legendárny pretekár Formule 1 Niki Lauda. Trojnásobný svetový šampión získal svoje tromfy v rokoch 1975, 1977 s 1984. Lauda bol zbožňovaný davmi aj v rámci súťaže F1, pričom za sebou zanechal nezmazateľné stopy v podobe veľkých víťazstiev.

Po hroznej nehode, ktorá sa mu prihodila v roku 1976, ostal zranený a popálený, no vrátil sa na trať. Dokopy absolvoval 171 pretekov a 25 z nich vyhral. Niki sa okrem formule začal venovať aj biznisu a vlastnil svoju leteckú spoločnosť, no uplatnil sa aj v F1 manažmente.

Lauda zomrel v pondelok, osem mesiacov po transplantácii pľúc. Jeho rodina oznámila správy verejnosti: „S hlbokým smútkom oznamujeme, že náš milovaný Niki odišiel v pokoji obklopený rodinou v pondelok,“ uvádza podľa denníka TheGuardian rodina, ktorú za sebou zanechal. Niki bol okrem skvelého pretekára aj milujúci manžel, otec a starý otec. Česť jeho pamiatke.

Zdroj: theguardian.com │ Foto: YouTube/Hindustan Times, Twitter, Pexels