Svet športu zasiahla smutná správa o úmrtí niekdajšieho superšampióna v boxe. Ak aspoň orientačne sledujete športovú scénu, tak meno tohto talentovaného velikána vám bude určite známe!

Kubánsky boxer Sugar Ramos sa narodil 2. decembra 1942 v meste Matanzas na slnkom zaliatej Kube. Už od útleho veku inklinoval k športu a k srdcu mu najviac prirástol box, ktorému sa začal naplno i profesionálne venovať. Známy sa stal po zápase o titul majstra sveta, ktorý sa uskutočnil v roku 1963. Veľkolepý zápas sa konal na Dodger Stadione s jeho súperom Daveyom Mooreom. Súboj bol napínavý do poslednej chvíle, no víťazne z neho vyšiel Ramos, keď v desiatom kole porazil Moorea. Neskôr sa však stalo to, čo nik nečakal. Po príchode do šatne stratil súper vedomie, upadol do kómy a od dva dni zomrel.

Počas svojej kariéry si Sugar odboxoval veľké množstvo zápasov, no medzi nimi boli i tie, pri ktorých jeho súper po porážke prišiel o život.

Box je tvrdý šport a nie je pre každého, bezpečnosť pri tomto športe by mala byť prioritou, až tak nasleduje trofej. Velikán Sugar Ramos zomrel v Mexico city vo veku 75 rokov, na následky rakoviny, ktorá ho dlhodobejšie sužovala. Česť pamiatke tohto skvelého boxera.

Zdroj: abc.net.au | Foto: boxrec.com | Ilustračná foto: depositphotos.com