Scéna silných motoriek a strieľajúcich výfukov je zronená zo smutnej udalosti. Pred pár hodinami sa do médií dostala správa o úmrtí mladého a talentovaného pretekára MotoGP!

Nicky Hayden sa narodil 30. júla 1981 v americkom štáte Kentucky. Počas svojej kariéry zožal úspechy toho najväčšieho rázu, o ktorých sníva nie jeden športovec. V kráľovskej motocyklovej triede strávil Američan krásnych trinásť sezón. V priebehu tohto obdobia získal tri víťazstvá a dvadsaťosemkrát sa umiestnil na stupni víťazov. Jazdil na motocykloch značky Honda, neskôr však presedlal na taliansku Ducati. O pár rokov sa vrátil opäť na Hondu a pri tomto motocykli ostal až doteraz. Nesmieme opomenúť, že tento mladý pretekár sa stal i majstrom sveta MotoGP pre rok 2006.

Pred pár dňami mal Nicky nehodu na bicykli, pri ktorej utrpel vážne zranenia hlavy, hrudníka a panvy, no lekárom sa ho nepodarilo zachrániť a zraneniam v nemocnici podľahol. Podľa výsledkov vyšetrovania mal nehodu zapríčiniť samotný motocyklový pretekár, tým že prehliadol stopku a vošiel do križovatky.

Smutná správa zasiahla nie len rodinu ale i všetkých pretekárskych kolegov z MotoGP scény.“Mám s Nickym veľa historiek a veľa zážitkov. Pretekali sme spolu, boli sme aj tímoví parťáci,” prezradil Valentino Rossi na adresu Haydena. Je smutné, že svet opúšťajú mladí ľudia, ktorí by mali ešte celý život pred sebou a vo svete športu by dokázali veľké veci. Nicky Hayden zomrel 22. mája v Taliansku, kde sa nachádzal. Úprimnú sústrasť pozostalým!

Zdroj: thesun.co.uk | Foto: instagram | Ilustračná foto: pixabay.com