Svet športu sa zahalil do smútku po tragickej správe o úmrtí známeho šampióna v boxe. Mladý nádejný športovec podľahol zraneniam počas tréningu, ktoré sa mu napokon stali osudnými.

Športový svet skončil v slzách po mimoriadne tragickej správe. Na druhý svet odišiel mladý, len 27-ročný Dwight Ritchie. Austrálsky šampión v boxe práve v sobotu večer trénoval v Melbourne v ringu so svojím sparing partnerom Michaelom Zerafom, keď došlo k nešťastiu.

Potom, ako dostal podľa informácií DailyMail úder do žalúdka, sa presúval do svojho rohu, no odrazu skolaboval. Ritchie pritom pomáhal Zerafovi pred jeho nadchádzajúcim zápasom, a zároveň sa sám pripravoval na súboj v decembri, keď došlo k tragédií.

Ritchie za celú kariéru prehral len 2-krát, pričom sa stal držiteľom austrálskeho titulu v strednej váhe. Jeho promotér a priateľ Jake Ellis vyslovil na sociálnej sieti srdcervúce slová. „Oznamujeme vám s veľkým smútkom a šokom, že „bojujúci cowboy“ Dwight Ritchie nás dnes opustil pri tom, čo miloval. Dwighta si budeme navždy pamätať v boxerskom bratstve ako jedného z najžiarivejších talentov v Austrálii, ktorého bojový štýl vyjadroval presne to, ako žil. RIP, cowboy, budeš navždy chýbať,“ dodal a pridali sa aj jeho kolegovia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, YouTube/Nine News Australia