Svet bojových umení a športu sa zahalil do smútku po zverejnení smutnej správy. Len 34-ročný úspešný športovec totiž prehral svoj boj s rakovinovým ochorením pečene v štvrtom štádiu. Poslednýkrát vydýchol v nedeľu v obklopení svojej milujúcej rodiny. 

V nedeľu zomrel úspešný kanadský športovec Elias Theodorou. Len 34-ročný bývalý bojovník UFC mal podľa vyjadrení na sociálnej sieti podľahnúť rakovine pečene v štvrtom štádiu. O svojej diagnóze pritom podľa CBSNews nehovoril, informovať mal len najbližších rodinných príslušníkov a priateľov. Verejnosť zarmútila aj náhla smrť úspešného amerického rapera, ktorého zastrelili.

Theodorou získal čierny opasok v brazílskom Jiu-Jitsu a v UFC pôsobil od roku 2014. Počas kariéry sa zoznámil aj so slovenským bojovníkom Michalom Mokrým, s ktorým sa napokon stali priatelia. Poslednýkrát zápasil v decembri 2021, pričom športové pôsobenie zavŕšil víťazstvom. Okrem toho študoval na univerzite odbor kreatívna reklama a pôsobil tiež ako kaskadér, producent či herec. Rovnako presadzoval používanie kannabisu zápasníkmi, kým jemu samému malo užívanie pomáhať pri prekonaní bilaterálnej neuropatie v dôsledku poškodenia tvárových nervov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cbsnews.com │ Foto: Twitter, YT/Combat Club