Šport Svet športu zasiahla tragická udalosť: Zomrela milovaná legenda!

Svet športu zasiahla tragická udalosť: Zomrela milovaná legenda!

Športová legenda futbalu Diego Maradona zomrel v stredu 25. novembra ráno vo veku 60 rokov. Po prepustení z nemocnice, v ktorej mu bola odstránená krvná zrazenina z oblasti mozgu, prešli iba dva týždne, kým mu infarkt nekompromisne vzal život.

Celý futbalový svet prežíva smútok. Jeden z najznámejších a najtalentovanejších futbalistov všetkých čias skonal vo veku 60 rokov. Majster sveta rokov 1986 aj 1990 zomrel podľa argentínskeho denníka v stredu ráno miestneho času vo svojom dome v Tigre. V tejto juhoafrickej krajine už vyhlásil prezident Alberto Fernandez trojdňový smútok.

Maradonna sa do histórie futbalu zapísal titulom najlepšieho strelca Neapola so 115 presnými zásahmi v 259 zápasoch. Počas svojej kariéry aktívneho športovania hral pre Argentinos Juniors, Bocy Juniors, FC Barcelona, SSC Neapol, FC Sevilla a Newell’s Old Boys.

Neskôr pôsobil ako tréner, ujal sa aj národného tímu Argentíny. Predtým však stihol zasiahnuť srdcia mnohých mladých futbalistov, pre ktorých jeho hra predstavovala vzor a ideál tohto športu. Nech odpočíva v pokoji.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: clarin.com | Foto: IG/ maradona, pxfuel.com

Exit mobile version