Krásna a neustále dobre naladená herečka skonala po dlhoročnom boji so zákernou rakovinou mozgu. Mala iba štyridsaťtri rokov a pred sebou ešte veľa snov, ktoré ostali nenaplnené….

Austrálska herečka Catherine Godbold bola vo svojej rodnej Austrálií veľkou hviezdou. Zažiarila v množstve seriálov, no najväčší úspech jej priniesla rola v seriáloch Home and Away (1990) a The Saddle Club (2001).

Cathy, ako ju volali jej priatelia, bola už od malička neuveriteľne talentovaná. Študovala herectvo, tri roky sa aktívne venovala klasickému baletu a inklinovala aj ku hudbe.

Dokonca sa jej podarilo získať aj štipendium na prestížnej viktoriánskej vysokej škole umenia. Cathy Godboldová bola najmladšia speváčka, ktorá bola kedykoľvek prijatá na túto vysokú školu, ale štúdium musela skrátiť, pretože dostala lukratívnu ponuku v spomenutom televíznom seriály Home and Away.

Zlom v jej živote prišiel v roku 2007, keď uznávanej herečke diagnostikovali rakovinu mozgu. Hviezda sa ihneď podrobila zložitej operácií, pri ktorej sa našťastie lekárom  podarilo nádor odstrániť.

,,Keď som zistila, že som chorá, Bol to strašný šok. Bola som mladá a zdravá. Zároveň som si uvedomila, že mám oveľa lepšiu šancu ju poraziť. Chcela som sa vyliečiť a čo najskôr sa vrátiť späť do práce. Cítila som sa unavená, lebo liečba vás často zrazí na kolená. Ale verila som vo víťazstvo. „ spomenula Cathy na svoj húževnatý boj s rakovinou. 

Bohužiaľ, desať rokov po vyliečení sa toto zákerné ochorenie vrátilo a v januári 2018 udrelo v plnej sile. Krásna herečka sa nevzdávala a i tentokrát verila, že nad rakovinou zvíťazí. No strašná choroba bola silnejšia a postupovala neskutočne rýchlo a Cathrine jej nakoniec podľahla. Zomrela v nemocnici obklopená svojimi blízkymi a priateľmi.

Jej otec Ross Mitchell prezradil: „Milovala zábavu a mala veľmi dobrý zmysel pre humor. Nechcela vzdať svoj boj s chorobou.“ Táto rana osudu ho zasiahla ani nie šesť mesiacov po smrti Cathininej matky. Tá zomrela tiež na rakovinu, s ktorou zápasila takmer 17 rokov.

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: dailymail.com, wikipedia |  Foto: instagram, facebook, pexels | Video: youtube