V utorok popoludní došlo v Bejrúte k masívnej explózii, ktorá si vyžiadala desiatky obetí a tisíce zranených. V hlavnom meste Libanonu ju mali podľa predbežných informácii spôsobiť výbušniny, ktoré boli uskladnené v areáli lodného prístavu.

V uplynulých hodinách došlo v hlavnom meste Libanonu k fatálnej explózii, ktorá si vyžiadala desiatky mŕtvych a viac ako 4 000 zranených. Výbuch v areáli prístavu bolo počuť dokonca až na Cypre vzdialenom viac ako 200 kilometrov, pričom v okruhu bejrútskeho prístavu bolo cítiť mohutnú tlakovú vlnu.

Ako uviedol riaditeľ libanonskej tajnej služby Abbás Ibráhím, nešťastie malo spôsobiť 2 700 ton dusičnanu amónneho, ktorý bol zhabaný pred viacerými rokmi a následne uskladnený v mestskom prístave. “Každý na Cypre to cítil. Dvere v mojom dome sa triasli. Mysleli sme si, že sa to stalo u nás,” povedal obyvateľ cyperského mesta Larnaka. Postihnutej krajine ponúkli okrem Európskej únie pomoc aj iné štáty vrátane Izraela, s ktorým sú technicky vo vojnovom stave.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://streamable.com/6t4igm

Zdroj: YouTube, The Guardian