Svet športu zasiahla ďalšia tragická správa. Do futbalového neba odišiel len 43-ročný lotyšský bývalý hráč anglického klubu Crystal Palace. Príčina úmrtia nateraz nie je zverejnená, no exfutbalista sa po ukončení aktívnej kariéry venoval trénerstvu mladších hráčov.

Vo veku 43 rokov náhle zomrel lotyšský futbalista Andrejs Rubins. Bývalý stredopoliar odišiel na druhý svet za neznámych okolností. Športovec sa počas kariéry predviedol v anglickom klube Crystal Palace, no aj vo Švédsku, viacerých ruských kluboch či v Azerbajdžane.

Počas reprezentácie odohral 117 zápasov, kedy strelil deväť gólov. Najvýznamnejším momentom jeho kariéry bola účasť na EURO 2004, kedy odohral všetky tri skupinové zápasy. Rubins sa rozhodol ukončiť aktívnu kariéru v roku 2013 po zranení bedra, pričom sa venoval aj trénerstvu.

Z jeho nečakanej smrti sú okrem rodiny a blízkych zdrvené aj samotné kluby, v ktorých pôsobil. Anglický klub zverejnil na sociálnej sieti dojímavý odkaz: „Sme hlboko zarmútení, že náš hráč Andrej Rubins zomrel vo veku 43 rokov. Myšlienky všetkých v Crystal Palace sú v týchto smutných chvíľach s Andrejsovými milovanými,“ napísal. Nedávno zarmútila fanúšikov smrť veľkej basketbalovej legendy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj│ Foto: Twitter