Začiatkom januára 2014 si diváci TV Markíza obľúbili novú televíznu reláciu Svokra, ktorej hlavnou aktérkou bola speváčka Gizka Oňová. 71-ročná dôchodkyňa si v tom období získala mimoriadnu priazeň publika, pričom časom sa stala súčasťou mnohých programov, či dokonca reklám.

Gizka Oňová nestráca ani s pribúdajúcim vekom úsmev na tvári a stále sa životnými radami snaží pomôcť nielen svojim najbližším, ale aj širokej verejnosti. Kým v relácii Svokra sa jej podarilo na správnu cestu nasmerovať množstvo rodín, tentokrát prejavila obavy predovšetkým o seniorov. Práve tí sú totiž najrizikovejšou skupinou ohľadom pandémie koronavírusu, s ktorou momentálne bojuje celé Slovensko.

Kým vláda aktuálne pripravuje celoplošné testovanie na ochorenie, práve čiperná speváčka sa spojila s políciou SR a seniorov vyzýva, aby boli v čase Dušičiek opatrní. „Slováci už podľa tradície, takto pred Dušičkami, sa schádzajú na cintorínoch, ozdobujú hroby, zapaľujú sviečky, ale nie je to vhodné teraz, pre naše staršie ročníky, aby sme sa zúčastnili na takýchto stretnutiach,“ vystríha Gizka a poukazuje najmä na nezodpovedných ľudí.

„Niektorí ľudia, nezodpovední, dokonca vycestujú za ostatnou rodinou do iného mesta, len aby boli spolu, ale, prosím, buďme zodpovední a chráňme vlastné zdravie a chráňme zdravie aj ostatných ľudí. Ja si myslím, že zaspomínať si na našich milovaných a na najbližších sa dá aj doma, v pohodlí domova, v bezpečí pri zapálenej sviečke. A v nádeji, že táto doba, ktorá priniesla toľko veľa obmedzení, sa čoskoro pominie. Jedine nestrácať nádej,“ uzatvára speváčka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Policia SR