František Böhm sa v piatok (12. februára) vo večerných hodinách rozhodol vziať si život, pričom so sebou na druhý svet takmer zobral aj svoju manželku. Jeho smrť je momentálne predmetom vyšetrovania, no o zosnulom otcovi prehovoril jeho 19-ročný syn.

Bývalý príslušník SIS František Böhm bol kľúčovým svedkom v akcií Judáš, pričom jeho výpoveď dostala do kolúznej väzby policajného generála Milana Lučanského. Vďaka spolupráci s vyšetrovateľmi bol nielen prepustený na slobodu, ale taktiež by dostal minimálny trest v porovnaní s inými kajúcnikmi.

O to viac je šokujúce, že sa rozhodol spáchať samovraždu, a dokonca mal vo svojom dome držať 10 zbraní vrátane brokovnice alebo samopalu. Bol však obvineným, v dôsledku čoho mu pri domovej obhliadke mali zhabať všetky strelné zbrane. Najnovšie má podľa zistení týždenníka PLUS 7 DNÍ existovať video, ktoré mala natáčať samotná manželka zosnulého kajúcnika iba pár minút pre tragédiou.

Na inkriminovanom videu má Böhm striedavo mieriť na svoju polovičku a následne na seba. Vulgárne má nadávať manželke i 19-ročnému synovi. Generálny prokurátor Maroš Žilinka však nechcel prezradiť, či takýto videozáznam skutočne exituje.

Najviac je však zarážajúce vyjadrenie Böhmovho syna, ktorý mal vyšetrovateľom povedať, že jeho otec trpel výčitkami svedomia potom, čo zomrel policajný exprezident Milan Lučanský, proti ktorému svedčil. Od jeho smrti sa mal rodine niekoľkokrát vyhrážať, že sa zabije. Krajská kriminálka vyšetruje celý prípad ako pokus o vraždu a zabitie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: plus7dni.pluska.sk, tvnoviny.sk  |  Foto: markiza.sk, YT/Denník N, FB/Polícia SR-Bratislavský kraj