Celé Slovensko v stredu (10. novembra) podvečer zasiahla mimoriadne smutná správa. Je ťažké uveriť, že legendárny spevák, ktorý mal prezývku “Meky“ alebo “slovenský Paul McCartney“, už nie je medzi nami. Smúti aj jeho syn, ktorý vzdal hold zosnulému otcovi.

Meky Žbirka dlhodobo bojoval s opakovaným zápalom pľúc, ktorý sa mu napokon stal osudným. V posledných momentoch jeho života bola pri ňom milovaná manželka Katka, no spevák bol aj trojnásobným otcom. Najstaršiu dcéru Denisu mal s bývalou manželkou Helgou.

So súčasnou manželkou mal ďalšiu dcéru Lindu a syna Davida, ktorý sa vybral v otcových šľapajach. Je totiž talentovaným hudobníkom, ktorý momentálne žije v Londýne. Smrť otca ho mimoriadne zasiahla, keďže ho považoval za svoj životný idol.

27-ročný muzikant svoje pocity opísal aj na sociálnej sieti. ,,Včera som stratil otca. Nikto iný ma v živote neinšpiroval viac ako on. Skutočná legenda v každom významne slova. Slová nedokážu opísať, ako veľmi mi chýba, preto som spravil playlist s niekoľkými mojimi najobľúbenejšími skladbami od neho. Milujem ťa navždy, otec, odpočívaj v pokoji,“ odkázal milovanému otcovi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/sunnbrella  |  Foto: IG/sunnbrella, FB/Miro Zbirka