Syn Michala Dočolomanského († 66), Michal ml. (51) tajil vážnu diagnózu, ktorú mu lekári stanovili pred približne tromi mesiacmi. Podobným problémom musel pritom pred rokmi čeliť aj jeho nebohý otec…

Michal Dočolomanský patril k najcharizmatickejším a najtalentovanejším hercom a spevákom na Slovensku. O to bolestivejšia bola jeho strata, keď pred rokmi podľahol chorobe. Napriek diagnózam sa ale nedokázal vzdať svojich neduhov, ku ktorým nepochybne patrila cigaretka.

Zdá sa, že na svojho otca sa celkom podal aj jeho syn Michal ml. Ten prijal pozvanie do RTVS relácie Zlaté časy a ku stolu si zasadol vedľa Eňy Vacvalovej a Milana Lasicu. Divákom porozprával zaujímavosti zo svojho života, no rozhovoril sa aj o svojom otcovi a o desivej diagnóze, ktorú si vypočul len pred tromi mesiacmi.

Michal, z ktorého sa stal profesionálny gitarista a spevák, totiž prezradil, že prekonal infarkt! Srdce ho zrádzalo prvýkrát už v roku 2008, keď jeho otcovi diagnostikovali rakovinu pľúc. Svoje problémy vtedy pripisoval prepínaniu síl a stresu. Tentokrát si ale uvedomuje, že za infarktom, ktorý môže skončiť tragicky, je jeho životný štýl: “My si tak žijeme, nezdravo,” povedal v relácii.

Michal Dočolomanský ml. je dnes podľa informácii Plusky, chvalabohu, v poriadku a infarkt prebehol v ľahšej forme: “Bolo to zhruba pred tromi mesiacmi, ale už je všetko OK. Otec mal tiež problémy so srdcom, ale úplne iného charakteru a ani to nebolo nič dedičné. Každý máme svoje,” dodáva. Svojej neresti – fajčenia- sa ale podľa nášho zdroja, rovnako ako jeho otec, vzdať aj naďalej nedokáže.

Zdroj: pluska.sk, RTVS │ Foto: YouTube