Synovec známeho EXsmeráka je VINNÝ: Písal o ňom aj Kuciak!

Dátum:

Špecializovaný trestný súd v utorok rozhodol o osude synovca známeho expolitika Smeru. Za sporný nákup ultrazvukov mu hrozí 7 až 12 rokov za mrežami. Keďže sa však na mieste voči rozsudku odvolal, o jeho prípade rozhodne Najvyšší súd. 

Sporný nákup ultrazvukov v košickej nemocnici sa mal realizovať ešte v roku 2013. Synovec známeho exsmeráka Branislav Paška bol v tom čase šéfom oddelenia verejného obstarávania. Obžaloba uviedla, že pri tendri stanovil také podmienky, ktoré splnil iba jeden výrobca, spoločnosť Wega – MS. Napokon bol nákup predražený o viac ako 162-tisíc eur. Firma Wega – MS patrila podľa informácií Aktualít manželom Procházkovcom, ktorých syn bol manažérom rapera Ega. Raperovo meno sa pritom objavilo v kauze piešťanského CT, ktoré dodala firma blízka Pavlovi Paškovi.

Špecializovaný trestný súd v utorok rozhodol, že Branislav Paška je vinný z machinácií pri verejnom obstarávaní a odsúdil ho na sedem rokov vo väzení s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok zatiaľ nie je právoplatný, keďže na mieste podal odvolanie a o veci tak bude rozhodovať Najvyšší súd.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľ Špirko je s výsledkom spokojný, pričom od spáchania skutku uplynulo viac ako osem rokov. O machináciách pri tendri písal ako prvý nebohý novinár Ján Kuciak a Marek Vagovič v spolupráci s mimovládnou organizáciou Via Iuris, pričom následne bol Paška políciou prešetrený a obvinený. Pred pár dňami spoznal svoj trest aj smerácky exšéf inšpekčného úradu Szabó.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Aktuality.sk, Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...