Je to pár dní, čo sa na verejnosť dostali kamerové záznamy z chaty, v ktorej sa niekoľkokrát stretli politici, právnici i oligarchovia. Videá by mali byť súčasťou spisu Očistec, pričom majú byť použité pri súdnych procesoch. Najnovšie na zverejnené záznamy zareagoval jeden z aktérov, Robert Kaliňák.

Na niekoľkých stretnutiach sa zúčastnil aj bývalý minister vnútra Robert Kaliňák, oligarcha Miroslav Bödör, advokát Marek Para a syn policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Spoločne debatovali o aktuálnych kauzách, a predovšetkým o nominantoch Smeru-SD, ktorí sú momentálne vo väzbe.

Kamerové záznamy z chaty neďaleko Levíc si pozrel aj Kaliňák, ktorý z nich zrejme nemá žiadne obavy. ,,Nech to pokojne pustia celé, tam nič nie je,“ povedal pre cas.sk. Bývalý politik otvorene priznal, že stretnutia boli zorganizované kvôli obvineniam a väzneniu policajného exprezidenta Tibora Gašpara. Podľa jeho slov nemajú voči nemu žiadne relevantné dôkazy, v dôsledku čoho sa snažia vyšetrovatelia chytať aj slamky.

Stále je otázne, či sa na verejnosť nedostanú ďalšie materiály, ktoré by mohli dostať do vážnych problémov Fica, Kaliňáka či Bödöra. Aktivity polície sú však odhalené a aktéri videí si dobre uvedomujú, že každý ich krok je pod drobnohľadom vyšetrovateľov. ,,Nás sledujú a odpočúvajú, fotografujú stále, robia, čo môžu. Je to úrad špeciálnych zúfalcov,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, Pravda TV, FB/Aktuality.sk