Z prostredia vyšetrovania sa dostala na verejnosť výpoveď jedného z obvinených. Ide o exšéfa finančnej správy Františka Imréczeho, ktorý tvrdí, že sa zúčastnil tajných stretnutí u Fica, kde sa mali rozprávať o prípade Andreja Kisku a jeho financovania prezidentskej kampane.

Niekdajší šéf finančnej správy a súčasný obvinený František Imrécze mal vypovedať na polícií v neprospech bývalej vládnej garnitúry po tom, čo sa rozhodol spolupracovať s OČTK. Ten vo výpovedi podľa informácií portálu Aktuality tvrdí, že sa malo u Roberta Fica v čase jeho premiérovania konať tajné stretnutie.

Schôdzu v súkromnej zadnej časti kancelárie Fica mal iniciovať Robert Kaliňák a Imréczeho tam mal priviezť Ľudovít Makó, ktorý ho informoval, že témou stretnutia bude Andrej Kiska a jeho firma KTAG. Fico chcel údajne detailnejšie prebrať, v čom spočíva daňový delikt exprezidenta. Na stretnutí sa mal okrem Fica, Kaliňáka, Makóa a Imréczeho nachádzať aj Tibor Gašpar a oligarcha Norbert Bödör či Peter Kažimír. Rovnako Jankovská mala tvrdiť, že Bödöra stretla odchádzať od Fica, a zároveň priznala od nitrianskeho podnikateľa dar.

Po tom, ako informácie o Kiskovi unikli do médií, mal Bödör zareagovať slovami, že ich bolo zložité a nákladné zabezpečiť. Kažimír, ktorý mal podľa výpovede na Ficov pokyn pripraviť podrobnú správu o Kiskovi a financovaní, však takéto stretnutie odmieta a rovnako popiera aj účasť takýchto osôb. Na otázky o tajnom stretnutí zatiaľ nereagoval Kaliňák, kým Smer poslal stanovisko, v ktorom sa píše, že Fico je pripravený poskytnúť informácie, ale až po tom, ako sa zverejnia Kiskove „daňové zločiny a porušenia zákona“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: FB/Robert Fico