V pondelok sa mala v budove Slovenskej informačnej služby uskutočniť stretávka desiatich vysoko postavených činiteľov, vrátane prezidentky SR. Táto akcia sa prieči Robertovi Ficovi, ktorý chce zvolať mimoriadnu schôdzu, rovnako ako Petrovi Pellegrinovi. 

V pondelok sa konalo v budove SIS stretnutie nového riaditeľa Michala Aláča s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, premiérom Eduardom Hegerom, predsedom parlamentu Borisom Kollárom, ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou, ministrom vnútra Romanom Mikulcom, generálnym prokurátorom Marošom Žilinkom, špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom, policajným prezidentom Petrom Kovaříkom a šéfom inšpekcie MV SR Adriánom Szabóm. Informoval o tom Denník N so slovami, že stretnutie inicioval práve Heger, ktorý má podozrenie na manipuláciu vyšetrovania.

Manipulácia sa má týkať vyšetrovania exšéfa SIS Vladimíra Pčolinského, ktorý mal údajne odhaliť komplot v polícií a NAKA sa mu teraz chce pomstiť. Po mediálnom zverejnení tohto stretnutia sa ozval naštvaný Robert Fico, ktorý chce zvolať mimoriadnu schôdzu NR SR, kde bude požadovať vysvetlenie Hegera. Opäť hovorí o rozklade právneho štátu a podpisy pre zvolanie mimoriadnej schôdze mieni zbierať aj medzi nezaradenými poslancami. „Tajné na Slovensku neexistuje nič. Ťaží nás predstava, že, preboha, kto sa tam stretol a o čom sa bavili,“ uviedol šéf Smeru so slovami, že v prípade preukázania manipulácie pri vyšetrovaní by mali byť prepustení všetci, ktorí sú vo väzbe.

Napokon si neodpustil poznámku, že na stretnutí už chýbala len Monika Tódová a bolo by to kompletné. Na jeho slová zareagovala novinárka rovno na sociálnej sieti: „Niekomu už kompletne… ale že úplne kompletne,“ poznamenala na margo Fica. O slovo sa prihlásila aj strana Hlas, ktorá tvrdí, že koalícia zneužíva orgány činné v trestnom konaní na politický súboj. „Stretnutie najvyšších predstaviteľov štátu a šéfov kľúčových orgánov s vedením SIS v utajenom režime a miestnosti zabezpečenej proti odpočúvaniu toto podozrenie nevyvracia, ale naopak, prehlbuje. V čase, kedy samotné postavenie kajúcnikov, ich výpovede, či dokonca prepojenie na tajné služby vrhá čudné svetlo na spôsob a priebeh vyšetrovania, zvyšuje nedôveru k objektívnosti procesov smerujúcich k očiste verejného života,“ uvádza a rovnako požaduje Hegerovo vysvetlenie motívu, ktorý ho viedol k neštandardnému zasadnutiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/HLAS – sociálna demokracia,  SMER – SD, Monika Tódová│ Foto: Televízia Markíza, FB/SMER – SD