Herec a humorista Milan Lasica zomrel v nedeľu priamo na pódiu vo svojom Štúdiu L+S. Politici pritom rokovali aj o možnosti štátneho smútku, no napokon schválili pohreb s poctami. Rodina sa však rozhodla túto ponuku odmietnuť a pohreb prebehol v tichosti.

Milan Lasica poslednýkrát vydýchol na pódiu Štúdia L+S počas tretej klaňačky po koncerte s orchestrom Bratislava Hot Serenaders. Nedeľné úmrtie herca a humoristu, ktorému zlyhalo srdce, zarmútilo nielen rodinu a kolegov, ale aj politikov, známe tváre a tisícky Slovákov. Poctu mu na pietnom mieste chcela vzdať aj poslankyňa OĽaNO, no napokon došlo k trapasu.

Richard Sulík navrhoval schválenie štátneho smútku, no vláda napokon po rokovaní pozostalej rodine ponúkla pohreb s poctami. Manželka Magda Vášáryová a deti Milana Lasicu však nakoniec rozhodli, že herca pochovajú v súkromí a celkom v tichosti. Podľa informácií Nového Času sa pohreb v bratislavskom krematóriu uskutočnil v stredu 21. júla v popoludňajších hodinách. Okrem rodiny nechýbali ani pozvaní kolegovia.

Záber z poslednej rozlúčky môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │ Foto: FB/Nový Čas, Televízia JOJ