Budú to dva týždne, čo verejnosť zasiahla šokujúca správa o náhlom úmrtí známej herečky Silvie Petöovej († 50). Zákernú chorobu sa snažila utajiť do poslednej chvíle a v rovnakom duchu sa niesol aj pohreb, na ktorom sa zúčastnila iba blízka rodina. Známa umelkyňa však ešte pred smrťou nezabudla myslieť na budúcnosť.

Silvia Petöová († 50) v posledných dvoch rokoch bojovala s diagnózou “rakovina prsníka”. Ťažký boj si však nechávala pre seba, pričom si mala nakupovať parochne vo Viedni, aby vyzerali čo najprirodzenejšie a nikomu tak nedala šancu, aby nadobudol pocit, že niečo nie je v poriadku.

Nikto z kolegov či blízkych priateľov tak netušil, že zmáha ťažký boj so zákernou chorobou. Mnohí herci očakávali, že sa zúčastnia na pohrebe ich milovanej kamarátky, no rozlúčka sa taktiež uskutočnila v absolútnej tajnosti. ,,Sisku už pochovali. Bolo to v úzkom rodinnom kruhu. Ani my nevieme, kde odpočíva,“ uviedla jej veľmi dobrá kamarátka pre plusku.sk.

Silvia však aj napriek nepriaznivej životnej vyhliadke nezabudla myslieť na budúcnosť. Zadovážila si dva byty v Bratislave, pričom jeden mal byť venovaný práve jej synovi. Mohlo by sa zdať, že 19-ročný Filip sa už môže o seba postarať sám, no herečka zabezpečila, aby na neho dohliadala jej staršia sestra Klaudia. Práve v tomto období určite potrebuje podporu zo strany rodiny, keďže mladík má údajne zlé vzťahy so svojím otcom, hudobníkom Mariánom Varhaníkom.

Zdroj: sarm.pluska.sk  |  Foto: Facebook/Slovenský dabing, Instagram/tvmarkizaofficial, Facebook/Slovenské herečky – Slovak atresses