Medzi ľuďmi sa rozmohla vážna choroba, ktorá si už vyžiadala šesť ľudských životov. Nemocnice zároveň potvrdili príjem viac ako štyroch stoviek pacientov, ktorí majú rovnaké príznaky. Doktori sa domnievajú, že ochorenie súvisí s jedným z najväčších zlozvykov ľudstva.

Je to iba pár dní, čo sme vás informovali o prípade iba 18-ročnej dievčiny, ktorá sa vďaka fajčeniu elektronických cigariet dostala až na pokraj smrti. Situácia je však omnoho vážnejšia, nakoľko americké úrady potvrdili šesť mŕtvych a viac ako 450 nakazených v nemocniciach.

Pacienti mali rovnaké príznaky, pričom išlo o kašľanie, dýchavičnosť, únava, ba dokonca vracanie i hnačky. Lekári sa domnievajú, že dôvodom sú elektronické cigarety, ktoré majú zabezpečiť “zdravšie“ fajčenie. Na poplach zo zahraničia však zareagovali aj slovenskí odborníci.

Úrad verejného zdravotníctva predbežne upozorňuje, že užívanie elektronických cigariet potrebuje dlhodobé skúmanie pre vytvorenie regulačných opatrení. „Fajčiar takýchto cigariet má vyššie riziko akútnych kardiovaskulárnych príhod, ako napríklad srdcový infarkt, cievna mozgová príhoda, hypertenzná kríza a podobne,“ otvorene uviedla pneumologička Marianna Šeligová pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: Pixabay