Relácia Nikto nie je dokonalý je dosť známa šou, v ktorej testujú vedomosti slovenského národa jednoduchými otázkami. Je však stále také jednoduché poznať správnu odpoveď? Niektoré otázky dajú pekne zabrať. 

[sociallocker]V nedávno odvysielanej časti Nikto nie je dokonalý sa stal malý trapas. Známy moderátor Andrásy totiž nevedel zodpovedať jednu z položených otázok.

Otázka, ktorú zodpovedal iba jeden jediný z opýtaných znela: “Ktoré zviera bolo ako prvé vo vesmíre?”

Myslíte si, že poznáte správnu odpoveď? Za čias komunistickej propagandy si ľudia totiž nechali nahovoriť, že to bol práve pes Lajka, čo nie je pravda. Síce psík Lajka, konkrétne fenka bola vypravená do vesmíru a však nebola prvá, ktorá sa tam dostala. Do vesmíru sa ako prvý dostal Albert, druh opice Makak.

V tom čase si vedci neboli veľmi istý tým, či je vhodné vyslať do vesmíru človeka. Otázka ako dlho by vydržal beztiažový stav a či by to vôbec prežil trápila všetkých, ktorí sa podieľali na kozmickom programe. Preto vedci dňa 11. júna 1948 umiestnili opičku rhesus do kabíny v rakete V-2 a vyslali ju do vesmíru. Albert sa dostal do výšky 63 km, kde umrel zadusením.

Nie je až také hrozné nepoznať odpoveď na túto otázku predsa len nikto nie je dokonalý.

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook
[/sociallocker]