Slováci každým dňom netrpezlivo očakávajú ďalšie uvoľňovanie prísnych bezpečnostných pravidiel, ktoré vláda prijala ešte v prvej polovici marca. Ako uviedol na nedávnej tlačovej konferencii premiér Igor Matovič, 4-fázové zmierňovanie opatrení bude závisieť predovšetkým od disciplinovanosti občanov a postupu koronavírusu na Slovensku.

Zdá sa, že najhoršie obdobie, kedy na Slovensku denne pribúdali desiatky nových nakazených, máme za sebou. Aj keď niektoré z krajín oznamujú druhú fázu koronavírusu, našinci si aktuálne môžu na základe dodržiavania prísnych pravidiel gratulovať. Kým pred pár dňami pribudli z takmer 5 000 testovaných občanov len dvaja nakazení, podobný scenár sa opakoval aj v uplynulých hodinách.

Ako totiž uviedlo Národné centrum zdravotníckych informácií, v utorok (28. apríla) vykonali laboratóriá 5 472 testov. Z rekordného počtu bolo tentokrát 7 pozitívnych, pričom celkovo máme na Slovensku 1 391 pozitívne vyhodnotených pacientov na COVID-19 z 81 338 vykonaných testov. Kým doposiaľ ochoreniu podľahlo 22 osôb, 484 už bolo z pandémie vyliečených. Kým profesor Vladimír Krčméry vydal pre našincov odporúčanie ohľadom cestovania na letné dovolenky, zdá sa, že pomaly, ale isto dôjde aj k uvoľňovacej fáze číslo 2.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: MZ SR