Predvolebný prieskum, ktorý tentokrát pochádza od agentúry Actly, ukázal, ako by volili Slováci v júni 2021. Podľa výsledkov je zrejmé, že víťazná koaličná strana OĽaNO sa mierne prepadla, kým o prekvapenie sa postaral opozičný Smer aj nová strana Republika.

Kým už v máji bolo zjavné, že politické preferencie Slovákov sa počas pandémie začali výrazne meniť, v júni prišlo k ešte väčšiemu prekvapeniu. Agentúra Actly, ktorá patrí Jánovi Kasperovi z oblasti médií a marketingu, urobila čerstvý prieskum medzi voličmi, pričom výsledky sú mierne prekvapivé.

Mimoparlamentná strana Hlas na čele s Petrom Pellegrinim by si podľa portálu Topky udržala prvenstvo s 22,5 percentami. Na druhej priečke sa ale nečakane zjavil Smer, ktorý by získal 14,8 percenta a za sebou nechal aj doposiaľ vedúcu koaličnú stranu SaS s 11,6 percentami.

Napokon sa umiestnilo OĽaNO, ktoré by presvedčilo 8,3 percenta voličov a tesne za ním by sa do parlamentu prebojovalo Progresívne Slovensko so 7,5 percentami. Na hranici 5 percent skončila strana Sme rodina s Borisom Kollárom, ku ktorej sa prekvapivo s 5,4 percentami dotiahla novozaložená strana Republika s odídencami od Mariana Kotlebu, graf <<< TU >>>.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk │ Foto: FB/Robert Fico, Igor Matovic