TAKTO je na tom psychicky Jankovská: Dva nové posudky od lekára!

Dátum:

Monika Jankovska je obvinená vo viacerých závažných kauzách a posledne jej pribudla aj dlhoročná kauza baru Fatima. Bývala štátna tajomníčka ale tvrdí, že na tom nie je psychicky dostatočne dobre a nechala si vyhotoviť dva nové posudky od psychológa aj psychiatra. 

Exsudkyňa je na slobode štyri mesiace, no už počas väzby bola hospitalizovaná na psychiatrickom oddelení. Aktuálne sa chystá už o pár týždňov súd v kauze Fatima, no všetko je otázne. Dôvodom má byť podľa informácií denníka Sme zdravotný a najmä psychický stav Moniky Jankovskej.

Získala dva nové lekárske posudky od psychológa aj psychiatra, ktoré majú údajne potvrdzovať, že nie je psychicky spôsobilá na rôzne úkony, má problémy so sústredením a kvôli tomu si nemohla zatiaľ preštudovať spis a nevyužila tak už dva termíny. „Z lekárskej správy psychiatra vyplýva, že jej neodporúča akúkoľvek účasť na vyšetrovacích úkonoch z dôvodu možného zhoršenia zdravotného stavu,“ vysvetlil jej právnik Erdös.

Vyšetrovateľ prípadu Peter Juhás ale tvrdí, že závery znalca psychiatra, ktoré boli vytvorené v máji po prepustení Jankovskej, hovoria o spôsobilosti na úkony bez ujmy na zdraví. Erdös mal však následne skonštatovať, že sa situácia klientky od mája zmenila a v súčasnosti je stále pod dohľadom psychiatra a užíva lieky. V prípade káuz, kde sú súčasťou procesu aj iné osoby, môže byť podľa právnika riešením vyňatie Jankovskej na samostatné konanie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: Televízia Markíza

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...

Exminister prišiel s návrhom: Chce vedieť, či je Matovič duševne zdravý!

Nie je to po prvýkrát, čo sa na verejnosti...