Otázka delenia národa medzi zaočkovaných a nezaočkovaných je podľa vlády SR zodpovedaná. Všetci ľudia bez ohľadu na vakcináciu by mali mať rovnaký prístup k službám aj do obchodov, vstupu do práce či pri navštevovaní školských zariadení. Ako sa budú títo ľudia rozlišovať a čo to bude v praxi znamenať, ozrejmil minister práce Milan Krajniak. 

Na tlačovej konferencií v sobotu 24. júla bolo ozrejmené stanovisko vlády voči deleniu národa na dva tábory: „Pri chodení do práce, pri návšteve škôl, pri návšteve obchodov sa nebudú platiť žiadne poplatky za urobenie antigénových testov v prípade, ak ich bude potrebné urobiť,“ povedal minister práce.

Antigénové testy zdarma budú takisto poskytované aj pendlerom, ktorí budú prekračovať hranice v čase, kedy budú negatívne výsledky vyžadované štátom na základe zhoršenej pandemickej situácie. MOM-ky budú k dispozícií priamo na hraniciach Slovenskej republiky.

Nezaočkovaní ľudia by tak nemali platiť žiadne poplatky pri testovaní a vláda tak hodnotí, že rozdeľovanie obyvateľov na dve skupiny je otázkou minulosti. Každý nezaočkovaný občan tak bude mať rovnaké práva ako tí, ktorí vakcináciou prešli a miera testovania bude závisieť od aktuálnej pandemickej situácie.

Testovanie pre nezaočkovaných budú vykonávať priamo zamestnávatelia a prevádzkari škôl. Do obchodov by ani na základe príchodu tretej vlny pandémie koronavírusu testy nemali byť potrebné pre žiadnu skupinu občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia | Video: streamable.com | Foto: IG/milan.krajniak, eduardheger