Kaviareň v Nových Zámkoch prázdnotou ani v čase pandémie koronavírusu rozhodne nezýva. Majitelia totiž našli východisko, ako nechať dvere podniku otvorené aj napriek zákazu, ktorý vydala vláda. Ako je to možné? Celkom jednoducho!

Z kaviarne sa totiž razom stala domáca kancelária! Coworking, a teda stoly vzájomne od seba oddelené provizórnou stenou, si je možné telefonicky prenajať a s kvalitnou kávou pokojne vybavovať pracovné záležitosti v súkromí. Po rezervácií obdrží e-mailom nový „nájomník“ zmluvu, s ktorou sa cestou do výkonu zamestnania preukáže prípadnej policajnej hliadke. V kaviarni mu potom už len stačí zaklopať na dvere, preukázať sa podpísaným hárkom a môže začať nerušene pracovať.

Majitelia sa týmto spôsobom pokúšajú vyhnúť finančným problémom, ktoré postihli celý reštauračný sektor. Prežitie nariadených opatrení týchto prevádzok stojí na hrane, no kaviareň našla šikovný spôsob, ako ich obísť: „Reagujeme na aktuálnu situáciu a dočasne meníme naše priestory na zdieľaný kancelársky priestor, kde si v kľude môžete riešiť svoje pracovné povinnosti.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj |Foto: FB/ Passion café, chocolate & wine bar | needpix.com