Tragická udalosť, ktorá atakovala uplynulý štvrtok slovenskú spoločnosť, je stále predmetom vyšetrovania. Potom, čo došlo 11. júna vo Vrútkach k doposiaľ neobjasnenému krviprelievaniu, sa k celej situácii vyjadrila aj riaditeľka školy.

V priebehu uplynulého týždňa šokoval celé Slovensko incident z Vrútok, kedy Ivan Č. (†22) vtrhol do priestorov gymnázia a nožom zaútočil na viaceré osoby vrátane detí. K celej situácii sa pred pár hodinami vyjadrila i riaditeľka Erika Repková, ktorá zastáva svoju funkciu už 20 rokov. Ako uviedla, tesne pred 10. hodinou začula rinčanie skla, ktoré znelo ako výbuch granátu, pričom okamžite otvorila dvere na kancelárii, kedy už videla zástupcu utekať k triedam 1. stupňa. Potom, čo sa za ním rozbehla ona sama i zástupkyňa pre základnú školu, začuli kričať školníka s upozornením, že sa v budove nachádza muž s nožom.

Pedagógovia tak kričali na kolegyne, aby hneď zamkli triedy, avšak páchateľ vošiel do jednej z učební a zatvoril za sebou dvere, spoza ktorých sa ozýval krik. Kolega, Jaroslav Budz, chcel otvoriť dvere triedy, no nestihol, lebo ich otvoril útočník zdnuka a keďže sa mu postavil na odpor – chcel ho asi odsotiť, pichol ho rovno do srdca. Kolega, sa oprel o stenu a padal k zemi a ostal ležať v kaluži krvi. Potom zaútočil nožom na mňa, ustupovala som a kričala: „Nerob to, Ivan, nerob to!“ V útočníkovi som spoznala nášho bývalého žiaka Ivana Č.,” objasnila riaditeľka. V tom pocítila ostrie noža, no pri cúvaní spadla, čo ju zachránilo pred hlbšou fatálnou ranou. Vrah chcel následne vtrhnúť do ďalších tried, no tie boli zamknuté, ako aj zadný vchod, a tak sa vrátil a bez slova vyšiel, kade prišiel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Neskôr som sa dozvedela, že útočník päsťou rozbil sklo, otvoril si kľučkou dvere a zaútočil na školníka, ktorého slabo zranil. Školník prichádzajúceho vraha odkopol, ale spadol medzi stoly na vrátnici. A spôsobil si zranenie. Žiaľ, vrah nespadol a pokračoval vo svojom úmysle vraždiť ďalej. Jeho útok nožom mieril u každého poraneného na hrudník a brucho, kde sa nachádzajú hlavné životné tepny,” šokuje Erika Repková, ktorá bola priamou účastníčkou nepochopiteľnej tragédie.

Ako tiež riaditeľka dodala, absolútne odmieta konšpiračné teórie o bývalom žiakovi, pričom uvádza, že škola rieši každý náznak šikany či problémy žiakov, o čom sú vedené zápisy. „Jarko, si náš veľký hrdina, nikdy na Teba nezabudneme, my kolegovia, žiaci a predovšetkým študenti, ktorým si odovzdával svoje vedomosti, múdrosť, rady a skromnosť,” odkázala do neba zosnulému kolegovi. Rovnako vyjadrila mimoriadnu ľútosť nad tragédiou, poďakovanie školníkovi i učiteľkám, ako aj ospravedlnenie rodičom, že nezabránili fyzickým útokom a psychickej traume detí.

Zdroj: FB/Spojená škola na Ul.M.R.Štefánika Vrútky