Hokejový Olympijský tím z Ruska bol v stredajšom zápase so Slovenskom veľkým favoritom. Napriek tomu sa našim hokejistom podaril obrovský úspech a po dvojgólovom náskoku Ruska nakoniec zvíťazili 3:2! Prečítajte si reakcie zahraničných médií na tento výsledok.

Ruský komentátor webu championat.com Dmitrij Jerykalov sa vyjadril, že síce Rusi poznali slabé miesta v slovenskej hre, no i tak im to nepomohlo. Podľa neho útočili veľmi dobre, no vo chvíli, keď sa im vpredu prestalo dariť, zrazu to nešlo. Spomenul i slabú hru Rusov v presilovkách.

Portál sovsport.ru píše, že ruský tím bol nedbalý, keď premrhal dvojgólový náskok. Ruské médiá Olympijských športovcov z Ruska poriadne za prehru skritizovali: “Tento zápas bol klasickou konfrontáciou medzi Guliverom a Liliputánmi, či ak chcete Dávidom a Goliášom. Skromný tím a arogantný favorit po našom.”

IIHF hovorí o náskoku Ruska, po ktorom to vyzeralo na jeho jasný triumf, no: “Slovensko sa ukázalo byť odolné a nakoniec si dokorčuľovalo po impozantné víťazstvo pod vedením nového trénera Craigom Ramsayom.”

Český portál idnes.cz hovorí o prekvapení zo strany slovenských hokejistov: “Nie, toto nebol slovenský tím, ktorý sa v nepriaznivých chvíľach väčšinou položí. Práve naopak. Našich východných susedov zdobili atribúty, ktoré predtým často chýbali: bojovnosť, odhodlanie, túžba, vytrvalosť, sebavedomie. A viera.”

Portál sport.cz zaujal trefnou titulkou: “Slovenská fantázia. Ruský hokejový obor padol!”

Stránka olympis.org spomenula i ďalší prekvapujúci výsledok zápasu, kedy Slovinci porazili USA 3:2 pp: “Olympijský hokejový turnaj mužov sa začal dvoma veľkými prekvapeniami.”

Foto: Facebook, Pixabay