Herec a hudobník Dano Heriban odišiel 24. mája na večný odpočinok a za sebou zanechal okrem smútiacich aj mnoho smiechu a zábavy. Ďuro Brmbalík zo seriálu Horná Dolná ostane v pamäti Slovákov už navždy, rovnako tak i ďalšie postavy, ktoré stvárnil v Kredenci, Pumpe či Druhej šanci.

Dano Heriban zanechal svojím náhlym odchodom prázdno v srdciach rodiny, kolegov aj fanúšikov. Smútiaca manželka Kamila, ktorá sa stará aj o ich spoločných synčekov, navyše urobila rozhodnutie o natáčaní v seriáli Mama na prenájom. Samotný herec sa popri množstve postáv zaslúžil o najväčšiu zábavu zrejme predovšetkým úlohou Brmbalíka v Hornej Dolnej.

Seriál, v ktorom stvárnil Dano hlavnú a neodmysliteľnú postavu, sa tešil medzi Slovákmi obrovskej popularite. Hercov chodili na natáčanie povzbudzovať nielen tamojší obyvatelia Novej Lehoty, no aj fanúšikovia, ktorí pricestovali “na pľac” z rôznych kútov krajiny. Tvorcovia ukončili natáčanie pred rokom 26. mája 2022, pričom kamera nechýbala ani pri poslednej klapke a dojímavej rozlúčke. Posledné slová venovala svojmu nebohému kolegovi aj Petra Polnišová či Peter Sklár a Nikita Slovák, ktorí sa v Teleráne neubránili slzám.

V objatiach so slzami v očiach sa lúčili navzájom nielen herci, ale aj účinkujúci z dediny či štáb. Nádherné a dojímavé snímky by sa zrejme dostali na verejnosť až po odvysielaní všetkých vyrobených epizód. Po tragickej udalosti sa však Markíza rozhodla zverejniť rozlúčkové video už teraz. Dano sa nakoniec prihovorí divákom a s dojatím im poďakuje za osemročnú priazeň a podporu.

Video si pozriete >>> TU <<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: markiza.sk | Foto: FB/Dano Heriban, Televízia Markíza