Sľubovali mu, že bude aktívnym členom politickej strany, pričom jeho kvality neraz spomínal Igor Matovič či Eduard Heger na mnohých predvolebných mítingoch. Došlo však k nečakanému zvratu, ktorý napokon vyústil do sťažnosti na európskom súde.

Stanislav Irsák je známym advokátom, a taktiež kandidoval na sudcu Ústavného súdu. Je odborníkom na medzinárodné investície, nekalé súťažné konanie a ochranu ľudských práv. Aj on bol jedným z tých, ktorí boli súčasťou predvolebnej kampane strany OĽaNO.

Podľa jeho slov veril, že práve v tejto strane môže veľa zmeniť. „Sto ľudí bolo na kandidátke, ktorí behali s pánmi po mítingoch a vešali plagáty. Po voľbách sa zavreli a všetkých ľudí, čo im neboli po chuti odpísali, nebavili sa s nimi, nedvíhali telefóny. Ani do ničoho ich nezapojili. Napísal som, že to považujem za zneužitie ľudí, ktorí boli naozaj obyčajní ľudia,” uviedol pre ereport.sk.

Irsák tvrdí, že pred voľbami sa predseda strany chválil jeho dobrým menom, kvalitami i reputáciou, no následne sa mu otočil chrbtom. Neskôr mal byť pozvaný do rekreačného strediska ministerstva vnútra, no ponuku odmietol, keďže v nej nevidel význam. Nádej prišla s aktuálnym premiérom, ktorý exkolegu kontaktoval. V priebehu celého roka ho mal však naťahovať, nakoľko nezdvíhal telefón, keď sa mali osobne stretnúť.

Uznávaný právnik sa rozhodol konať, pričom minul z vlastného účtu 8-tisíc eur na kampaň strany, ktoré vyšli nazmar. „Poslal som sťažnosť na Európsky súd pre ľudské práva. Pre charakter strany a názov, ktorý je zneužívaci ľudí. Názov by nemal byť používaný tak, ako je, lebo tí obyčajní ľudia sa musia vyrovnávať s tým, že nie sú v strane a naopak,“ uviedol politik, pričom sa na kandidátke OĽaNO stále nachádza na 82. mieste.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: obycajniludia.sk, FB/OĽaNO, Igor Matovic