Mnohí odborníci na súčasnú pandémiu koronavírusu čelia drsným útokom zo strany verejnosti. Ich vyjadrenia sa totiž nepáčia určitej skupine ľudí, ktorá nemá problém s vyhrážaním sa či fyzickým útokom. Svoje by o tom mohol hovoriť aj uznávaný epidemiológ Vladimír Krčméry.

Prežil SARS v Hongkongu, MERS v Saudskej Arábii i chorelu na Haiti, nehovoriac o boji s ebolou v rôznych krajinách. Niet sa čo diviť, že Vladimír Krčméry sa stal jedným z najpovolanejších odborníkov, ktorý dostal priestor vyjadrovať sa o súčasnej pandémii koronavírusu.

Za svoje vyjadrenia však platí vysokú cenu, keďže nedávno ho chceli upáliť, pričom útočisko našiel na policajnej stanici. Slovné, no aj fyzické útoky sa však stali súčasťou jeho každodenného života, a dokonca sú obťažovaní aj jeho rodinní príslušníci. ,,Posledné tri mesiace sa opakovane zhlukovali osoby pred bytom mojich detí a podávali trestné oznámenia za genocídu. Pred týždňom ma napadli na ulici,“ uviedol 61-ročný odborník na tropické choroby pre cas.sk.

Podľa antivaxerov sa totiž rodák z Bratislavy dopúšťa genocídy, keďže verejne podporuje očkovanie. Situácia je natoľko vážna, že aj polícia odporučila Krčmérymu a jeho kolegom, aby sa načas stiahli z verejného života a médií. Prednosta Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty UK priznal, že sa zdržiava prevažne v zahraničí a na Slovensko sa vracia iba v nevyhnutných prípadoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: FB/MZ SR, YT/HNtelevízia