Boris Kollár sa po autonehode z 24. októbra pomaly, ale isto zotavuje z vážnych zranení, ktoré mu spôsobila kolízia dvoch vozidiel. Na sociálnej sieti Facebook sa však prihovoril svojim voličom ohľadom momentálnej politickej situácie, pričom kritické slová adresoval predovšetkým Igorovi Matovičovi a Richardovi Sulíkovi.

Politik reaguje na vyostrené vzťahy koaličných partnerov, ktorí sa v otázkach vedenia krajiny v čase koronavírusu nedokážu zhodnúť. Ako uviedol, vďaka spolupráci zdravotníkov z troch nemocníc už konečne môže sedieť, pričom posteľ vymenil po dlhšom období za kreslo. „Traja špičkoví odborníci medzi sebou proste ťahali za jeden koniec…. A všimol som si, že oni sa nehejtujú. Oni si nedávajú odkazy cez rôzne sociálne siete, oni nerobia proti sebe tlačovky, ale oni spolupracujú. Normálne spolupracujú. A vďaka tomu, tej spolupráci, a že komunikujú spolu a dobre vychádzajú a dopĺňaju sa, lebo každý je odborník na niečo iné, dopĺňaju sa a vďaka tomu ma po tých dvadsiatich dňoch, aj keď som utiekol hrobárovi z lopaty, aj keď to ešte nemám úplne vyhraté, ale ma dokázali postaviť z tej postele. Čo je, dá sa povedať, malý zázrak.“

Kollár priznal, že keď sa mu na dve až tri hodiny jemne uľaví, rád si pozrie televíziu, správy aj sociálne siete. Pri sledovaní momentálnej situácie, či už ide o opozičných alebo koaličných politikov, je sklamaný. Prostredníctvom odkazu, ktorý nahral na Facebook, prosí svojich kolegov o ich vzájomnú spoluprácu.

Kollár použil na roztržky v parlamente metaforu, v ktorej sa opiera o prirovnanie rozhádaného parlamentu k nemocničnému lôžku. Práve na ňom má ostávať Slovensko rozlámané kvôli ich neschopnosti spolupracovať: „Musíme ťahať za jeden povraz. Musíme spolupracovať. Nesmieme sa absolútne nezmyselne napádať, hejtovať, urážať, ale musíme sa dostať dopredu. Ak chceme pomôcť rodinám, ľudom, starým ľuďom, dôchodcom, deťom, matkám s deťmi, proste najohrozenejším sociálnym skupinám, my musíme spolupracovať. Inak sa nepohneme ďalej,“ dodal v závere príhovoru predseda Národnej rady.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Boris Kollar, IG/ igor_matovic_olano, IG/ richard_sulik