Už o pár dní to bude rok od vraždy novinára Jána Kuciaka a archeologičky Martiny Kušnírovej a pri tejto príležitosti sa portál aktuality.sk rozhodol zverejniť celú nahrávku telefonátu novinára s podnikateľom Marianom Kočnerom. Vyhrážky, z ktorých až mrazí.

Janko Kuciak sa pred smrťou venoval okrem iného aj pochybnému podnikaniu Mariána Kočnera. Článkami dokonca upriamil na seba pozornosť aj u samotného podnikateľa, ktorý sa rozhodol zavolať novinárovi, pričom mal pre neho pripravené iba nadávky a vyhrážky.

Portál aktuality.sk sa rozhodol zverejniť autentickú nahrávku telefonického rozhovoru medzi Kuciakom a Kočnerom. ,,Začnem sa zaujímať, pán Kuciak, o vašu matku, o vášho otca, o vašich súrodencov, o všetkých sa začnem zaujímať a budem aj o vás zverejňovať všetko, čo o vás nájdem,“ vyhráža sa v telefonáte podnikateľ.

Zavraždený novinár o dva dni neskôr (presne 7. septembra 2017) podal trestné oznámenie na generálnej prokuratúre SR. Tá však nenašla dôvod na začatie stíhania a celá záležitosť sa vlastne uzavrela. O šesť mesiacov Janka a Martinu zavraždili, pričom najväčšie podozrenie stále padá na Kočnera, aj keď zatiaľ nebol obvinený.

 Autentická nahrávka telefonátu

Zdroj: aktuality.sk  |  Foto: Facebook  |  Video: aktuality.sk