Doteraz sme boli pri operátoroch zvyknutí na 24 mesačnú viazanosť, ktorá bola vo väčšine prípadov fixná. Telekom však prichádza so zmenou a novou službou, Mobil každý rok. Od 1. marca ponúka možnosť vziať si nové zariadenie už po uplynutí jedného roka.

[sociallocker]Zadarmo to však nebude. Za službu je potrebné uhradiť ročný poplatok, ktorého výška závisí od paušálu, typu akciového telefónu a zvyšnej doby viazanosti.

Vymeňte svoj starý telefón za nový
Vymeňte svoj starý telefón za nový

Služba je postavená na jednoduchom princípe. Po 12 mesiacoch môžete prísť do predajne a vybrať si nový smartfón k vášmu Happy paušálu. Služba Mobil každý rok je totiž určená výhradne pre zákazníkov mesačných programov Happy, ktorí využívajú paušál aj s akciovým telefónom už viac ako 12 mesiacov, informuje portál techbox.dennikn.sk. Po využití tejto služby sa vám viazanosť automaticky predĺži o 24 mesiacov.

Dodatkovou službou bude odkúpenie telefónu, nie je to však povinné. V prípade, že sa pre službu rozhodnete, operátor zhodnotí stav telefónu a odkúpi ho. Odkupná cena bude tým vyššia, čím bude vaše zariadenie v lepšom stave. Na odkúpenie však budete okrem samotného zariadenia potrebovať aj jeho nabíjačku.

Zdroj: mobilmania.azet.sk, techbox.dennikn.sk  Foto: reprofoto techbox.dennikn.sk [/sociallocker]