Ilustračná foto
Ilustračná foto

Doteraz sme boli pri operátoroch zvyknutí na 24 mesačnú viazanosť, ktorá bola vo väčšine prípadov fixná. Telekom však prichádza so zmenou a novou službou, Mobil každý rok. Od 1. marca ponúka možnosť vziať si nové zariadenie už po uplynutí jedného roka.

Zadarmo to však nebude. Za službu je potrebné uhradiť ročný poplatok, ktorého výška závisí od paušálu, typu akciového telefónu a zvyšnej doby viazanosti.

Vymeňte svoj starý telefón za nový

Služba je postavená na jednoduchom princípe. Po 12 mesiacoch môžete prísť do predajne a vybrať si nový smartfón k vášmu Happy paušálu. Služba Mobil každý rok je totiž určená výhradne pre zákazníkov mesačných programov Happy, ktorí využívajú paušál aj s akciovým telefónom už viac ako 12 mesiacov, informuje portál techbox.dennikn.sk. Po využití tejto služby sa vám viazanosť automaticky predĺži o 24 mesiacov.

Dodatkovou službou bude odkúpenie telefónu, nie je to však povinné. V prípade, že sa pre službu rozhodnete, operátor zhodnotí stav telefónu a odkúpi ho. Odkupná cena bude tým vyššia, čím bude vaše zariadenie v lepšom stave. Na odkúpenie však budete okrem samotného zariadenia potrebovať aj jeho nabíjačku.

Zdroj: mobilmania.azet.sk, techbox.dennikn.sk  Foto: reprofoto techbox.dennikn.sk