Televízia JOJ si pre svojich divákov pripravila ďalšiu novinku. Po tom, čo v uplynulých rokoch spustila kanál JOJ 24 a JOJ Šport, sa už o pár týždňov môžu Slováci tešiť no nový kanál. Pôjde o 9. stanicu v poradí, pričom tentokrát si prídu na svoje milovníci dokumentov.

Ako informuje portál Mediaboom, televízia JOJ už o niekoľko týždňov spúšťa nový kanál. V poradí 9. stanica bude mať názov JOJ Svet. Na svoje si prídu najmä milovníci dokumentov, ktoré mohli doposiaľ sledovať v menšej miere na RTVS2 či na českých programoch.

JOJ Svet by mal vysielanie v slovenskom jazyku spustiť už v júli. Sľubuje pritom najlepšie a najnovšie dokumenty od domácich i zahraničných tvorcov s rokom výroby nie starším ako 2014. Tematicky budú zamerané na obľúbené okruhy prírody, zvierat, histórie, politiky, astronómie, vesmíru či dejín a budúcnosti.

Okrem toho plánuje JOJka vyrábať aj vlastné dokumenty: “Už dnes spolupracujeme so slovenskými a zahraničnými tvorcami, ako aj študentmi, a v realizácii je niekoľko autorských projektov, ktoré budú mať premiéru práve na stanici JOJ Svet,” sľubuje generálny riaditeľ televízie, Marcel Grega. JOJ Svet zverejnil na sociálnej sieti aj prvú upútavku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mediaboom.sk | Foto: FB/JOJ SVET, Televízia JOJ